Urządzanie domku letniskowego

Domek letniskowy to nie tylko ładny wystrój i wygodne łóżka. Na wsi trzeba też umieć zrelaksować swoje ciało i duszę, a do tego potrzebna jest przestrzeń, która będzie zaprojektowana w pozytywny sposób. Chodzi o udekorowanie terenu domu własnymi rękoma. Zebraliśmy oryginalne pomysły, które zmienią domek letni w raj.

1. Narzuta

Domowej roboty narzuta z poduszek zszytych razem wygładzi wszelkie nierówności terenu, ochroni przed kłującą trawą i pozwoli w pełni cieszyć się słońcem na świeżym powietrzu.

2. Taca do mycia stóp

Aby nie wnosić brudu do domu, należy stworzyć specjalne miejsce do mycia stóp na ganku. Do realizacji tego pomysłu potrzebna będzie drewniana rama lub paleta, którą należy wypełnić dużymi i małymi kamykami oraz zorganizować przepływ wody.

3. Sadzenie nasion

Ręczne narzędzie do tworzenia płytkich otworów, które może być wykonane z kawałka sklejki i korków od wina. Takie proste urządzenie pomoże za jednym zamachem wykonać wiele identycznych zagłębień w ziemi, gotowych do posadzenia nasion.

4. Materac wodny

Ogromny materac wykonany z ceraty wypełnionej wodą zapewni chłód w letni dzień i stanie się ulubionym miejscem do relaksu na świeżym powietrzu.

5. Stół jadalny

Ogromny stół jadalny wykonany z naturalnego drewna i taborety pod postacią pieńków to idealne miejsce na rodzinne biesiady w plenerze i przytulne spotkania z przyjaciółmi.

6. Wiszący ogród

Oszałamiająca kompozycja żywych roślin i szerokich rur PCV pomalowanych na jasny kolor stanie się niepowtarzalną ozdobą fasady wiejskiego domu lub werandy.

7. Zraszacz

Do skutecznego podlewania nie jest konieczne kupowanie specjalnej dyszy. Można ją zrobić ze zwykłej plastikowej butelki.

8. Hamaki na arbuzy

Nie zapomnij o wiązaniu arbuzów, gdy owoce staną się wystarczająco duże, w przeciwnym razie cienka łodyga pęknie pod ich ciężarem. W tym celu użyj siatki lub dowolnego materiału.

9. Namiot

Aby dzieci nie przegrzały się na słońcu i znalazły ustronne miejsce do zabaw, zorganizuj dla nich przytulny namiot z baldachimem. Aby to zrobić, powieś hula hoop na gałęzi drzewa i zapnij gęstą, lekką tkaninę na całym obwodzie.

10. Nastrojowe podświetlenie

Kwiaty i drzewa w doniczkach będą wyglądać jeszcze piękniej, jeśli umieścisz w nich latarnie ogrodowe. Miękkie, rozproszone światło w połączeniu ze świeżą zielenią sprawią, że ogród będzie piękny i przytulny.