Przytulna kuchnia – pomysł na wnęrza

Te ciepłe pomysły na dekorację zmienią Twoją kuchnię w przytulną przestrzeń dla całej rodziny.

  1. Ekonomiczna kuchnia
country kitchen after makeover

W tej przeróbce kuchni pomalowane dębowe szafki, zostały kupione w Lowe’s i zwieńczone brzozowymi płytami Ikea, podczas gdy te same białe półpołyskowe, rozjaśnione stołki pochodzą z Walmart. Aby uzyskać radosny akcent, stary obrus został ponownie wykorzystany, a klasyczne szklane kanistry, również znaleziska z Walmart, zostały użyte do przechowywania zamiast górnych szafek.

  1. Kuchnia niestandardowa
beige kitchen

W tym domku nad jeziorem w Georgii, blaty steatytowe i pasujący do nich backsplash uzupełniają szafki kuchenne, w tym wyspę obramowaną wykorzystanymi ponownie belkami sosnowymi. Stołki z żelaza i mahoniu pochodzą od Wright Table. Szafki i strona wyspy są pomalowane przez firmę Pratt & Lambert w kolorze Dawn Mist.

  1. Kuchnia Antebellum
country kitchen

Belgijski stół z końca XIX wieku, obecnie wyspa kuchenna, wciąż nosi ślady papieru gazetowego z czasów ciężkiej pracy przy stole. Właściciel tego domu w Georgii zostawił stoiska z marmuru z Carrary, tworząc domową atmosferę. Ściany są pomalowane na biało farbą Country Stove firmy Ralph Lauren.

  1. Otwarte regały
floor to ceiling shelves

Właściciele tego domu w Austin zastąpili niewygodne górne szafki półkami, które w pełni wykorzystują skośny sufit kuchni. Porzucili także dolne szafki na rzecz wolnostojących elementów, w tym wysepki ze stali nierdzewnej oraz konsoli Crate & Barrel z drewna mango z marmurowym blatem. Czerwona kuchenka gazowa Aga jest poważnym ulepszeniem w stosunku do starego modelu elektrycznego, a ponadgabarytowy dywan pomaga wyciszyć pokój.

  1. Kuchnia z widokiem
cozy cabin kitchen

Ruard Veltman, architekt kuchni w naszym Domu Roku 2012, wprowadził charakter – a nie bałagan – poprzez pokrycie ścian odzyskanym drewnem ze stodoły firmy Tall Cotton Supply. Zamiast przytłaczać pomieszczenie szafkami, ograniczył się do niższych jednostek i wyspy od Cornell Cabinets & Millwork. I chociaż umieścił tutaj płytę kuchenną Whirlpool i zlewozmywak Porcher – oba ustawione na blatach Silestone – większe urządzenia znajdują schronienie w wnęce, aby otworzyć przestrzeń i stworzyć spokojniejszy nastrój. Architekt nawet schował zmywarkę, również firmy Whirlpool, do tylnej części wyspy, którą Benjamin Moore pomalował Kendall Charcoal.

Świetny pomysł: zsyp na śmieci wycięty w wyspie szybko pozbywa się resztek z przygotowywania posiłków.