Mieszkanie w Krakowie dla rodziny – co wziąć pod uwagę?

Zdarza się, że kiedy zakładamy rodzinę, zależy nam również na tym, by zakupić własne mieszkanie, aby czuć większą stabilizację. To bardzo ważna inwestycja, musi więc być dokładnie przemyślana. Co wziąć pod uwagę, kiedy planujemy zakup mieszkania w Krakowie? Podpowiadamy!

Inwestycja w mieszkanie w Krakowie

Jak już wspominaliśmy, kupno mieszkania to bardzo duża i ważna inwestycja. Dlatego też warto wybrać miejsce, w którym w perspektywie będzie to opłacalne. Nie da się ukryć, że taki właśnie jest Kraków. To miejsce bardzo rozwinięte pod względem rynku pracy, kultury i sztuki oraz zabytków. Jedno z największych miast w Polsce jest bardzo ważne pod względem historycznym. Oprócz mieszkania w centrum, można również znaleźć nieco bardziej odległe, spokojniejsze miejsca i osiedla, jak na przykład Wiślane Tarasy. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

Zakup mieszkania dla rodziny z dziećmi

Jakie kwestie są istotne, jeśli mamy dzieci? Co brać pod uwagę? Rozważamy to poniżej. 

Osiedle przyjazne rodzinom z dziećmi

W dzisiejszych czasach nowoczesne osiedla są funkcjonalne i bezpieczne. Często strzeżone i zamknięte sprawiają, że bezpieczeństwo jest większe. Dodatkowo zapewniają też atrakcje, by ciekawie spędzić czas – na boiskach, placach zabaw, siłowniach na powietrzu. Dzięki temu zawsze znajdziemy jakiś sposób na spędzenie czasu z naszymi pociechami.

Dobra lokalizacja

Oczywiście bardzo ważne jest to, gdzie znajduje się dane mieszkanie. Czy dzieci mają blisko do szkoły? Jak daleko mamy do najbliższego lekarza? Gdzie znajduje się sklep? Czy mamy dostęp do lasu lub parku? To wszystko jest bardzo ważne, szczególnie, kiedy mamy dzieci. Zależeć nam także powinno na zdrowym, świeżym powietrzu czy ciszy.

Warto również sprawdzić odległości od ważnych punktów miasta – czy będziemy stać dużo w korkach? Jak będzie wyglądała nasza droga do pracy? Warto opowiedzieć sobie na zadane pytania, przeanalizować, czy rzeczywiście wszystko spełnia nasze oczekiwania. Mieszkanie w centrum będzie na pewno bardzo opłacalną inwestycją, ale czy nie będziemy musieli jeździć codziennie na drugi koniec miasta, tracąc na to długie godziny w ciągu dnia? 

Odpowiedni metraż

Oczywiście jeśli mamy liczną rodzinę, ważne jest to, jaki metraż będzie miało mieszkanie. Musimy sprawdzić, czy mieszkanie jest funkcjonalne, każdy będzie miał swój kąt i miejsce. Tutaj lepiej może sprawdzić się rynek pierwotny, ponieważ mamy wówczas większy wpływ na układ pomieszczeń i to, jak wygląda mieszkanie.