Kolorowe rzęsy – czy warto mieć je w salonie?

Wiele stylistek rzęs przekonanych jest, że w salonie trzeba mieć bogatą ofertę rzęs. Ta różnorodność powinna jednak dotyczyć długości, rodzaju skrętu, dopasowania do odmiennych metod stylizacji rzęs, a nie koloru. Wydaje się jednak, że jest to mocno ograniczające podejście, które niekoniecznie musi się sprawdzić.

Nie dać się uwieść stereotypom

Kolorowe rzęsy kojarzą ci się wyłącznie z szaleństwem lat 80. i 90.? Myślisz, że tego typu makijaż broni się właściwie jedynie na letnich festiwalach muzycznych, imprezach tematycznych i okładkach magazynów? Nic bardziej mylnego! Oczywiście kolorowe rzęsy to szczególnego rodzaju dodatek do stylizacji rzęs i trzeba umieć z niego korzystać. Warto jednak dostrzec, jak wiele możliwości one dają. Wbrew pozorom możesz swoim klientom zaproponować dużo więcej niż tylko tęczowy look, który broni się najczęściej tylko w określonym wieku. Z pomocą przychodzą tutaj różnego rodzaju szkolenia, z oferty których naprawdę warto skorzystać i przekonać się, jak wiele zyskać może spojrzenie uzupełnione o kilka kolorowych włosków. Na takim szkoleniu możesz się również dowiedzieć, jak wybierać kolorowe rzęsy, jak łączyć z kolorem oczu, w którym miejscu na linii rzęs zastosować to kolorowe rozwiązanie.

Szeroka paleta barw

Kolorowe rzęsy występują w dużym wachlarzu kolorystycznym. Masz do wyboru nieco bardziej stonowane kolory, jak i ich wersje fluorescencyjne. Wszystko zależy od efektu, jaki ty i klientka chcecie osiągnąć. W większości przypadków ważne jest, aby zachować umiar. Chyba że szykujecie look na sylwestra, imprezę tematyczną lub wakacje. Rzęsy kolorowe można jednak z powodzeniem wykorzystać także do tradycyjnego uzupełnienia przewidzianego na co dzień. Tutaj rzadko kiedy klientki decydują się na stworzenie looku, który w całości składałby się z kolorowych rzęs, natomiast uzupełnienie klasycznej czerni jedną kępką kolorowych rzęs lub też kilkoma pojedynczymi włoskami to rozwiązanie, o którym wiele z nich gotowych byłoby pomyśleć. Warto otworzyć kliencie przestrzeń do rozmowy o takim rozwiązaniu, ponieważ sama może nie wpaść na taki trop myślenia, a umiejętnie dobrana liczba kolorowych rzęs może dać naprawdę spektakularny efekt. Ważne jest bardzo odpowiednie ułożenie rzęs oraz dobranie ich koloru tak, aby podbijał barwę tęczówki, rozświetlał twarz, dodawał makijażowi świetlistości i promienności. Czasami trzeba bardzo niewiele, aby osiągnąć taki wyjątkowy efekt.