Dla kogo Dynamics NAV od Microsoft?

Czy Dynamics NAV (Microsoft) to system ERP dla każdego? W tym artykule dowiedz się w jakich firmach może się on doskonale sprawdzić.

Microsoft Dynamics NAV w firmie

Dynamics NAV od Microsoft to system ERP, z którego korzysta już blisko 2 miliony pracowników na całym świecie w ponad 120 tys. firm. Oprogramowanie dedykowane jest dla każdego przedsiębiorcy, który pragnie zwiększyć przejrzystość zachodzących w jego firmie procesów, wpływając pozytywnie na jej rozwój i produktywność. Dzięki temu może podwyższyć konkurencyjność przedsiębiorstwa na rynku, co przekłada się na wyższe zyski.

Czy Microsoft Dynamics NAV to rozwiązanie dla każdego? 

Na wstępie warto zaznaczyć, że jest on systemem modułowym. Oznacza to, że wdrożenie oprogramowania nie zmusza do wyboru wszystkich jego funkcjonalności. Czyni to oprogramowanie elastycznym, ponieważ pozwala na dopasowanie zastosowanych w nim rozwiązań do charakteru, działalności oraz procesów zachodzących w danym przedsiębiorstwie.

Dynamics NAV Microsoft – dla kogo?

Z Dynamics NAV od Microsoft korzystać mogą z powodzeniem zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i korporacje, a nawet jednostki administracji publicznej. System ERP daje użytkownikom dostęp do wielu funkcjonalnych narzędzi zintegrowanych w jednym miejscu. Minimalizuje to czas potrzebny na szkolenie – zamiast oddzielnie uczyć się interfejsu kilku programów, wystarczy raz nauczyć się jednego oprogramowania.

Dynamics NAV dopasowuje się do obowiązujących w danym kraju systemów prawnych. Posiada także dokładny przelicznik walut. Czyni to z niego system ERP użyteczny na całym świecie. Oferuje także szeroki wachlarz narzędzi analityczno-sprawozdawczych, komunikacyjnych, finansowych czy służących zarządzaniu łańcuchem dostaw, sprzedażą, projektami itp.

Zastosowanie w Dynamics NAV rozwiązania wyraźnie zmniejszają ryzyko popełnienia błędów przez użytkowników, ograniczając manualne operacje do minimum. Gwarantuje to nie tylko mniejszy zakres pomyłek, ale i oszczędność czasu oraz poprawę relacji interpersonalnych na linii pracownik-pracownik oraz firma-kontrahent.

Podsumowanie

Dynamics NAV od Microsoft to szybkie we wdrożeniu i łatwe w obsłudze oprogramowanie klasy ERP do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Doskonale sprawdza się zarówno w sektorze MŚP, jak i w dużych firmach. Oferuje nie tylko dostęp do wielu narzędzi optymalizujących szereg procesów działalności, lecz także pełną integrację z pakietem Office 365. Mimo rozbudowanych funkcjonalności System ERP Dynamics NAV od Microsoft pozostaje przejrzysty i wygodny w użytkowaniu.