Co na komary do ogrodu?

Komary mogą sprawić, że ogrodnictwo stanie się niewygodne, a siedzenie na ganku nie będzie miało nic wspólnego z przyjemnością. Ale postępując zgodnie z tymi siedmioma prostymi krokami, możesz bezpiecznie zmniejszyć populację komarów, cieszyć się przyjemniejszym latem i uchronić się przed chorobami, które rozprzestrzeniają moskity.

mosquito larvae on green background
  1. Zmniejsz liczbę miejsc rozrodu na swojej posiadłości

Samice komarów składają jaja w stojącej wodzie. Po około trzech dniach wykluwają się larwy, a około 12 dni później pojawiają się i odlatują osobniki dorosłe. Biorąc pod uwagę, że każda samica może złożyć do 400 jaj, a cykl życiowy kończy się w ciągu około dwóch tygodni, można zobaczyć, dlaczego populacje komarów tak szybko się rozwijają. Zmniejszenie ilości stojącej wody wokół domu zminimalizuje liczbę miejsc rozrodu i zmniejszy liczbę komarów. Niektóre miejsca, na które warto zwrócić uwagę, to zatkane rynny deszczowe, dziury w drzewach, dziury w wybojach, stare opony, wyrzucone puszki i pojemniki oraz spodki do doniczek na zewnątrz.

  1. Zabij larwy komarów w miejscach rozmnażania się owadów

Jeśli masz stojącą wodę, której potrzebujesz i którą lubisz, taką jak fontanna dla ptaków, jedną z opcji jest zmiana wody co tydzień. W ogrodach wodnych lub stawach można używać pierścieni zwalczających komary, które zawierają naturalnie występującą bakterię, zabijającą larwy komarów przez 30 dni.

  1. Usuń glony ze stawów

Larwy komarów żywią się glonami i innymi małymi organizmami żyjącymi w wodzie. Dotleniające rośliny i środki do czyszczenia stawów Aquasphere pomogą utrzymać stawy i ogrody wodne w czystości.

  1. Użyj na zewnątrz środka odstraszającego komary 

Chociaż pierwsze trzy kroki zmniejszą liczbę komarów na twoim podwórku, nie wyeliminują ich. Tutaj właśnie wkraczają bezpieczne, naturalne środki odstraszające komary. 

  1. Wyklucz komary z domu

Zamykanie okien w celu wykluczenia komarów wydaje się dość proste, ale może być problematyczne. Pomoże pomysłowy ekran, automatycznie zamykając się za tobą, gdy przechodzisz przez drzwi. Światło przyciąga komary i inne owady, dlatego też po zmroku należy zminimalizować oświetlenie zewnętrzne.

  1. Zwiększ liczbę drapieżników polujących na komary na swoim podwórku

Nietoperze i jaskółki uwielbiają zjadać komary. Zainstaluj schronienie, takie jak domek dla ptaków, aby przyciągnąć drapieżniki na swoje podwórko.

  1. Poproś sąsiadów o pomoc

Dorosły komar odleci około dwóch mil od swojego miejsca rozrodu (nawet dalej, jeśli zostanie zaniesiony przez wiatr). Więc zaproś swoich sąsiadów na pokład!